بیانیه اداره نظام مهندسی ساختمان استان گیلان

سه شنبه 4 مهر 1396
Array
نسرین معین
172: تعداد بازدید

بیانیه اداره نظام مهندسی ساختمان استان گیلان

آزمون نظام مهندسی 

نزدیک به ۲ ده سال از کار شوراهای اسلامی شهر و آبادی , قضیه فصل هفتم قانون اساسی کشور کشور‌ایران میگذرد . در بیست و نهم اردی پردیس نودوشش برای پنج‌مین توشه مردمان ما به پای صندوقهای رأی می‌روند تا منتخبان خویش را روانه شوراها کنند . بیانیه اداره نظام مهندسی ساختمان استان گیلان 

اداره نظام مهندسی ساختمان گیلان 


بیانیه اداره نظام مهندسی ساختمان استان گیلان 

شواهد و بررسیهای به کار آمده حاکی از آن است که درین همه پرسی , اشخاص کارشناس , مجرّب و آشنا با حوزههای متفاوت مدیر کارها شهری از شانس بیش تری برخوردار خواهند بود و چنان چه کاندیداها بتوانند توانمندی های خویش را بنحو دقیقتری رسم نموده و نخبگان جامعه , نقش اصلی خویش را در آگاهی گوشه ای بمردم بدرستی ایفا کنند بهره‌مند شدن از شوراهایی کاملاً در جهت منافع دراز بازه ملی دست یافتنی خواهد بود . شوراها طبق اختیارات خویش قادرهستند تا نسبت به آشنایی کمبودها , نیازها و نارساییهای اجتماعی , اقتصادی , فرهنگی , آموزشی , عمرانی و بهداشتی حوزه انتخابیه خویش مبادرت کرده و ضمن تنظیم طرح ها و پیشنهادهای اصلاحی و رویه ‏حلهای کاربردی درین زمینه‏ ها , آنها‌را به مقامات مسئول ارائه کنند . اشاعه تمدن شرکت کردن و همیاری های اجتماعی در جهت انجام سرویس ها در محورهای مذکور هم جزو این اختیارات است . 

بر هیچکس پوشیده نیست که مهندسین زبده , در بخش اعظم محورهای یاد شده از اهلیت علمی و حرفه‏ ای برخوردار بوده و غالباً نگرش های واضحی دارا هستند و براین اساس سزاوار است که نیز رویه با بقیه اصحاب تخصص و تجربه , مورد حمایت گسترده مردمی قرار گیرند . اداره نظام مهندسی ساختمان با یک سری صد هزار مهندس عضو در سراسر سرزمین و در ۷ حرفه مهندسی کاملاً مربوط به این زمینه افتخار دارااست که طی ۲ ده سال پیش نیز واره از سیاستی که در جهت منافع مردمان و مراقبت سرمایه های همگانی , بوسیله حوزه‏های رئیس شهری و یا این که دولت اتخاذ شده , حمایت کرده و در تعامل با شهرداری های اقصی نقاط مملکت برنده به اشاعه و اجرایی نمودن قسمت های قابل توجهی از قوانین ملی ساختمان شده‌است که تضمین کننده آسایش , متانت و ایمنی شهروندان بوده ولی توسعه و گسترش این همیاری ها بویژه در حوزه شهرسازی و بقیه موضوعات ملی نیز زیرا انرژی و توسعه و گسترش استوار دوری ناپذیر هست . 

شوراهای تازه و اشخاصی که درین زمان گزینش می شوند , بایستی دارنده روی کرد و موضع‌ها روشنی در مورد معماری و شهرسازی بوده و بر تقویت و توسعه و گسترش بها های اسلامی – اهل ایران در معماری و شهرسازی اصرار کنند . اعتنا به تأسیسات شهری , حمل و نقل همگانی و مشکلهای ترافیکی , سامان گوشه ای شغل ها کارگاهی و نگاه بحقوق شهروندان در مورد بسط کیفی شهرها , سرویس ها همگانی , زیباسازی بدنه‏ های شهری و نمای ساختمان ها و استفاده از گنجایش بخش سری در تمام این مورد ها جزء انتظارات مردمان در حوزه فنی و عمرانی است . توسعه فضای سبز , سیاست های تشویقی به استفاده از انرژیهای تازه و بسط فراگیری های همگانی در حوزه زخم شناختی محیط زیست هم مورد تأکید هست . 

دقت به اقتصاد مردمان , حمایت از سیاست های حوزه امنیت اقتصادی و جذب سرمایه گذاران و بخصوص توسعه و گسترش گردش گری قادر است بخش قابل توجهی از منش بردهای شوراهای اسلامی شهر و قریه تلقی گردد . پشتیبانی از اشخاص حرفه ای , دانا , خلق کننده , توان مند و کارآفرین کم ترین توقع مردمان از منتخبان است . آشنایی سختی ها بسط یافتگی و آگاهی اعضای شورا نسبت به ایراد های اقتصادی و اشتغال و معیشت خانواده و علل مسافرت از بخش ها دوردست به لبه شهرها و پیدایش پدیده لبه نشینی یک ضرورت ملی است . سزاوار است شوراها نسبت بشناخت آسیبها و تهدیدهای اجتماعی و روش شغل های رویارویی با آن‌ها هم کوشش کنند و بر تقویت و توسعه همیاری های اجتماعی و شرکت کردن های جمعی و تأسیس سازمان های امدادی همت کنند و بویژه بالا رفتن منزلت بانوان در سطح های تصمیمگیری و مدیریتی را بدون شوخی تلقی کنند و نام‌و‌نشان آفرینی و دقت به سرمایه اجتماعی را در سرلوحه برنامه‏ ها قرار دهند . 

نگاه به پیشین نشان می دهد که کم توجهی بتوسعه متوازن , غفلت از رئیس برنامه‏ ای و عدم پیش‏ بینی درآمد استوار برای شهرداریها و در فیض , اتکا شهرداریها بفروش تراکم و کسب درآمد از محل جریمه تخلفات مشکلات بزرگ و غیرقابل جبرانی برای شهروندان و بطور کلی منافع درازمدت ملی به توشه آورده است . از تمام جوارح متشخص اداره و مخصوصاً پیش کسوتان جامعه مهندسی توقع دارد تا ضمن باخبر سازی تمامی مردمان و معرفی توانمندی های مهندسین داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی , نقش مفید و به یادماندنی خویش را در همه پرسی پیش رو ایفا نمایند . امید‌است‌ برترین شوراها از جمله مهندسین و دیگر فرهیختگان مورد اعتماد مردمان , گنجایش گسترده اداره نظام مهندسی ساختمان را جزء سرمایه ملی محسوب کنند و آمادگی این اداره را برای ارائه بینش های تخصصی مهندسین عضو , که از روش تشکیل کمیسیونی مشترک و مستمر قابل اجرا است , پذیرا باشند . 

اداره نظام مهندسی ساختمان 

اردیبهشت ماه ۱۳۹۶


ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به akhbarmohandesi است. | طراح قالب: آوازک