مواد غذایی که پوستتان را تا عید واضح می نماید

چهارشنبه 5 مهر 1396
Array
نسرین معین
187: تعداد بازدید

مواد غذایی که پوستتان را تا عید واضح می نماید 

تجميل الانف

در حالتی‌که شما نیز دارنده پوستی مریض میباشید و خجالت می‌کشید در می‌مانی های عید باستانی حضور یابید خوب تر است این مقاله کشور ایران ناز را تا پایان بخوانید . 


درین مقاله قصد داریم تعدادی ماده ی غذایی موءثر را معرفی کنیم که پوست را زیباتر و تندرست خیس می نمایند . درصورتی که نمی توانید هر روز از این مواد غذایی استفاده نمائید عملکرد نمایید تا عید چندین روز یک توشه این ها را در برنامه ی غذایی تان بگنجانید . 


بخش اعظم ما در گیر مشکلاتی مثل آکنه , جوش , لک و پیس یا این که دیگر بیماری هایی پوستی هستیم که به دلیل قابل رؤیت بودن آزاردهنده می باشند . پوست یک نهاد پهناور است و تندرست آن در قدم اولیه بایستی درونی باشد . یعنی این که در شرایطی‌که سلول های پوست از باطن تغذیه نشوند و سلامت نباشد هر چه سعی نمایید تا با استفاده از کرم های گوناگون حالت آن را بهبود ببخشید چندان چیره نخواهید بود . درین مقاله قصد داریم یک‌سری ماده ی غذایی موءثر را معرفی کنیم که پوست را زیباتر و تندرست خیس می نمایند . در‌حالتی که نمی توانید هر روز از این مواد غذایی استفاده نمائید عملکرد نمایید تا عید چندین روز یک توشه این ها را در برنامه ی غذایی تان بگنجانید . یادتان باشد که از مصرف فست فودها , زیاده روی در مصرف قند , چربی و کربوهیدرات های تصفیه شده دوری کنید . 


هویج 

هویج خیر صرفا برای دیده ها موءثر است بلکه تأثیر متعددی در زیبایی و تندرست پوست هم داراست . این سبزی نارنجی رنگ پوش سرشار از ویتامین A است و از ترشحات دوچندان سلول های تراز فرنگی پوست جلوگیری می نماید . علاوه بر این ویتامین A جانور در هویج به کاهش ترقی سلول های سرطانی پوست یاری می نماید . سفارش میکنیم هر روز یک سری تکه هویج تحت عنوان در بین وعده و یا این که در سالاد میل نمایید . 


کرفس 

سفارش می‌کنیم در‌این روزهای باقیمانده به عید هر روز کرفس میل فرمایید تا حالت پوستتان خوب تر شود . این سبزی دربردارنده ویتامین K است که سبب ساز بهبود جریان خون شده و به کاهش فشارخون بالا یاری می نماید . کرفس همینطور منجر کاهش میزان استرس میشود . بایستی بدانید که استرس دمار از دوران پوست در میاورد و آن را در معرض پیری زودرس قرار میدهد . علاوه بر این استرس منجر پیدایش دردهای میگرنی و حتی‌د‌ر مورد ها شدید آن پیدایش بعضا سرطان ها می گردد . 


آیا می دانید؟ 

آیا میدانید که کرفس همینطور منبع ارگانیک سدیم , پتاسیم و آب است و بازدارنده از دهیدراته شدن تن ( خشکی تن ) می شود؟ همین خواص کرفس هم برای آب رسانی و رطوبت چکیده پوست فوق العاده است . حتماً می‌دانید که پوست های کم آب بیشتر در معرض چین و چروک و جراحت قرار می‌گیرند . خوشبختانه کرفس کالری ندارد و می‌توانید با خاطر راحت از آن برای بهبود حالت پوستتان استفاده فرمائید . 


دانه ها 

تخم شربتی , شاهدانه , تخمه ی آفتابگردان , تخمه ی کدو و تخم کتان برای داشتن پوستی قشنگ و تندرست فوق العاده اند . تخمه ی کدو و تخمه ی آفتابگردان سرشار از سلنیوم ; ویتامین A , منیزیم و پروتئین ها می باشند . سلنیوم و پروتئین بازدارنده از پیدایش چین و چروک می گردد و ویتامین E پوست را خوبتر آبرسانی و مرطوب می نماید . منیزیم مو جود درین دانه ها هم میزان استرستان را کاهش میدهد . اسیدهای چرب امگا 3 که در تخم کتان , تخم شربتی و شاهدانه وجود دارا‌هستند هم برای رویارویی با آکنه و چین و چروک فوق العاده کار می نمایند . این دانه ها همینطور سرشار از پروتئین هم می‌باشند . 


آیا می دانید؟ 

آیا میدانید که برای مصرف بیشتر این دانه ها می‌توانید آنان‌را روی سالادهایتان بپاشید؟ همینطور می‌توانید از این دانه ها در ماست یا این که اسموتی ها هم استفاده فرمایید . 


اسفناج 

اسفناج یک ماده ی غذایی تندرست و سرشار از مواد پرخاصیت است که حتماً می بایست در برنامه ی غذایی شما گنجانده شود . این سبزی پرخاصیت منبع آهن , اسیدفولیک , کلروفیل , ویتامین E , منیزیم , ویتامین A , فیبرها , پروتئین های گیاهی و ویتامین C می‌باشد . ویتامین های C و E هم به دلیل دارا بودن خاصیت آنتی اکسیدانی برای تندرست پوست ضروری و اضطراری می باشند . 


آیا می دانید؟ 

آیا میدانید که اسفناج سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که با هر گونه نقص‌ پوستی رویا رویی می کنند؟ حتماً این ماده ی غذایی را به برنامه ی روزمره تان طولانی تر کرده و تأثیر آن را روی پوست ببینید . 


چای سبز 

برای داشتن پوستی قشنگ و تندرست هر روز چای سبز گوارای وجود فرمائید . این چای منبع آنتی اکسیدان ها و اسیدآمینه «ال - تئانین» است که به وقار تن یاری می نماید . چای سبز همینطور برای رویا رویی با استرس هم مؤثر فعالیت می نماید . پیشنهاد میکنیم روزمره 3 فنجان از این چای را میل نمایید . 


آیا می دانید؟ 

آیا میدانید که چای سبز کاتچین آزاد می نماید و این مخلوط نوعی آنتی اکسیدان ضدسرطان است؟ کاتچین همینطور دربردارنده خاصیت ضدالتهابی است . این چای برای کاهش خطر پرفشاری خون هم مؤثر است .


روغن نارگیل 

روغن نارگیل منبع چربی های اشباع شده‌است . این روغن همینطور دربردارنده اسیدلوریک است که خواص ضدباکتریایی و ضدویروسی کارکشته دارااست و بنابراین با ویروس ها , عفونت ها , التهاب و آکنه تقابل می نماید . روغن نارگیل یکی منابع اسیدهای چرب اضطراری و ویتامین E هم می باشد که پوست را مرطوب , قابل انعطاف و فارغ از چین و چروک نگه می دارا هستند . روغن نارگیل همینطور برای تیروئید اثر گذار بوده و به کاهش وزن امداد می نماید . 


آیا می دانید؟ 

آیا می‌دانید که می توان از روغن نارگیل مثل کرم تن استفاده کرد؟ می‌توانید روزمره یک قاشق غذاخوری از این روغن را به پوست تن زده و پوست قابل انعطاف و صافی داشته باشید . 


ماهی آزاد 

ماهی آزاد یکی‌از منابع غذایی اثرگذار برای رویا رویی با استرس , اضطراب و افسردگی به حساب آورده می شود . این ماهی همینطور تأمین کننده ی نیاز روزمره ی تن به ویتامین D هم به حساب آورده می شود . حتماً می‌دانید که ویتامین D برای حفظ از سالم قلب , استخوان ها , روده و مغز حتمی است . ماهی آزاد همینطور سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که برای تقابل با التهاب , چین و چروک و آکنه مؤثر کار می نمایند . میزان بالای امگا 3 مو جود در‌این ماده ی غذایی منجر مرطوب کردن پوست از داخل میشود . علاوه بر این مصرف ماهی آزاد پوست رمز را هم مرطوب کرده و موها را توانمند و سلامت می نماید . 


آیا می دانید؟ 

آیا می‌دانید که ماهی آزاد از پیدایش سرطان کولون , استرس , افسردگی , بیماری های قلبی و بیماری های استخوانی پیشگیری می کند؟ سفارش می‌کنیم هر هفته دو سکو از این ماهی ها استفاده فرمایید . 


فلفل دلمه ای قرمز‌رنگ 

فلفل دلمه ای قرمز رنگ خوشمزه و پرخاصیت است . مصرف نپخته و یا این که پخته ی آن سالم و زیبایی را به پوست کادو می‌دهد . این سبزی خوشرنگ همینطور دربردارنده میزان قابل توجهی فیبرهای غذایی و ویتامین B6 است . میزان بالای کاروتنوئیدهای جانور در آن به پیشگیری از پیدایش چین و چروک و بهبود جریان خون در پوست امداد می نماید . در سود برنا خیس و شاداب خیس به حیث می رسید . همین کاراتنوئیدها یک کدام از شایسته ترین معالجه های رویارویی کننده با آکنه ها محسوب میگردند . فلفل دلمه ای قرمز رنگ یک ماده ی غذایی کم کالری است . یکی از این فلفل دربردارنده حدود 30 کالری است . می‌توانید از این سبزی تحت عنوان در بین وعده هم استفاده فرمائید . فیبرهای جان دار در فلفل دلمه ای قرمز‌رنگ سبب ساز ساخت حس سیری طولانی دوران می‌شود و حالت پوست را بهبود میبخشد . 


آیا می دانید؟ 

آیا میدانید که یکی فلفل دلمه ای قرمز رنگ 100 درصد نیاز روزمره ی ما به ویتامین C را برطرف می کند؟ پس , از همین روز جاری این سبزی پرخاصیت را وارد برنامه ی غذایی روزمره تان بکنید .


ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به akhbarmohandesi است. | طراح قالب: آوازک