چه‌طور موهای خویش را به راحتی رنگ کنیم؟

دوشنبه 9 مرداد 1396
Array
نسرین معین
176: تعداد بازدید


برای شما دوستان راهی برای از بین بردن موهای زائد در‌این بخش قرار داده ایم . براي برداشتن موهاي زائد دو روش داريم . يك سري بخشی از راه‌هاي موقتي میباشند مانند استفاده از تيغ يا روش‌هايي كه موها را از ريشه در مي‌آورند ( به اين روش‌ها اپيلاسيون مي‌گويند ) . اپيلاسيون مشتمل بر روش‌هايي زیرا مومك پرت کردن , بندانداختن و… است . 

تجميل الانف

ليزر و الكتروليز دو روشي می‌باشند كه مي‌توانند تقريبا به‌طور دائمي شمارا از شر موهاي زائد خلاص كنند . الكتروليز از روش‌هاي قديمي است كه در آن سوزن الكتروليز از طريق منافذ پوستي باطن فوليكول‌هاي گیسو مي‌شود و به وسيله جريان الكتريكي با ايجاد حرارت , فوليكول گیسو را مي‌سوزاند . 


در صورتیکه اين روش با توجه و بوسیله شخص حرفه ای صورت بپذیرد يكي از روش‌هاي بسيار عالی است زیرا احتمال رويش مجدد موي زائد بسيار كم است , ‌ ولی در صورتی‌که اين روش نادرست صورت بپذیرد سبب ساز بوجود وارد شدن زخم‌هايي روي پوست مي‌شود و درنتيجه جوشگاه‌هاي بسيار بد شكلي روي پوست ايجاد مي‌شود . 


امروزه جايگزين الكتروليز , ليزرهاي موي زائد می‌باشند . اما الكتروليز نسبت به ليزر دائمي‌تر است ولي به خاطر عوارضي زیرا ايجاد لك و… كمتر توصيه مي‌شود . يكي از روش‌هايي كه كمترين آسيب را به پوست شما وارد مي‌كند , تصحیح با تيغ است . صرفا مشكل اين است كه موها را به فاز فعال مي‌برد , يعني موهايي را كه خواب میباشند بيدار مي‌كند , 


در نتيجه رشدشان بيشتر مي‌شود و اين دسته به لحاظ مي‌رسد كه موها كلفت‌تر و بيشتر شده‌‌اند . بعضي از اشخاص پس از استفاده از بند يا اپيلاسيون با موم , در گیر جوش‌هاي زيادي مي‌شوند تا جايي كه ما مراجعان بسياري داريم كه مي‌گويند صورت‌شان هيچ‌وقت جوش نداشته ولي پس از استفاده از بند يا موم به شدت مبتلا اين مشكل شده‌اند . 


راهی اثر گذار برای از بین بردن موهای زائد 


پس از بند پرتاب کردن زیرا سوراخ‌هاي پوست گشوده مي‌شوند , ميكروب‌هايي كه در مرحله پوست قرار دارا‌هستند به باطن منافذ پوست مي‌روند و ايجاد فوليكوليك مي‌كنند . اين فوليكوليك‌ها تبديل به آكنه و جوش مي‌شوند . همچنين التهابي كه در اثر كندن موها در پوست ايجاد مي‌شود , مي‌تواند سبب به ايجاد جوش شود , 


ولی براي بهبود و جلوگيري از ايجاد اين جوش‌ها مي‌توان اقداماتي خاص انجام اعطا کرد نظیر استفاده از ژل‌هاي اختصاصی بعداز تصحیح يا استفاده از ژل آلوورا . اين مواد مي‌توانند تا حد زيادي در تخفيف جوش‌ها و التهابات كمك‌‌كننده باشند . خيار نيز يكي از ميوه‌هاي خنك است كه خاصيت ضدالتهابي داراست و شما مي‌توانيد بعداز بند پرت کردن يا اپيلاسيون تحت عنوان ماسك , 


از خيار استفاده كنيد كه اين ماسك مي‌‌تواند در تخفيف التهابات پوستي بسيار مفيد باشد . يكي از داروهاي مفيد ديگر براي جلوگيري از جوش , استفاده از روغن درخت چاي يا tea tree oil است . ژل و صابون‌هاي بسياري در بازار هست كه حاوي اين روغن می‌باشند , در نتيجه اين دسته ژل‌ها و صابون در تخفيف جوش‌ها بسيار مفيد می‌باشند . 


بهترين كار پس از بند پرت کردن يا اپيلاسيون اين است كه ابتدا پوست را با صابون روغن درخت چاي ( tea trea oil ) بشوييد و بعد از آن ژل آلوورا به پوست بماليد تا التهابات پوستي كاهش يابد . ببينيد بايد پیشین از هر كاري تكليف خویش را روشن كنيد , يعني معین كنيد كه هدف‌تان چيست . در صورتیکه انگیزه شما تقويت و لايه‌برداري از پوست است بايد روش‌هاي ويژه‌اي را به كار ببريد 


در شرایطی که انگیزه شما برداشتن موهاست , روش‌هاي خاصي نيز براي اين كار هست . در‌صورتی‌که فكر مي‌كنيد كه بند مي‌اندازيد زیرا براي پوست عالی است , شايد تصحیح با تيغ مناسب‌تر باشد زیرا خوب تر از پوست لايه‌برداري مي‌كند و منجر پيلينگ مي‌شود . بايد بدانيد كه بند , تفاوتي با اپيلاسيون با موم يا اشکال اپيلاتورها ندارد زیرا کلیه اين‌ها وسايلي می باشند 


راهی اثرگذار برای از بین بردن موهای زائد 


كه هدف‌شان كندن گیسو از ريشه است , پس بايد تعیین كنيد كدام روش براي شما مناسب‌تر است . گاهي بسيار مي‌شنويم كه مي‌گويند مومك مي‌تواند به پوست آسيب بزند و سبب بوجود وارد شدن چين‌و‌چروك‌هاي زودرس شود و… ولي هيچ‌كدام از اين‌ها صحیح نيست . هيچ فرقي بين مومك , بند پرت کردن يا استفاده از اپيلاتور نیست , 


زیرا در تمام اين روش‌ها موی از ريشه كنده مي‌شود . تنها شاید يك‌سري از بيماري‌هاي پوستي در صورت رعايت نكردن بهداشت , ‌ از خط مش مومك منتقل شود , بنابراين هنگام استفاده از مومك هيچ نگران نباشيد شما مي‌توانيد به راحتي هرجايي از پوست‌تان را كه خواستيد با مومك گیسو زدايي كنيد , صرفا رعايت كامل بهداشت را فراموش نكنيد . 


حتي استفاده از روش‌هاي اپيلاسيون به دفعات زياد مي‌تواند موها را نازك و كمتر كند . استفاده از موم براي صورت نيز هيچ مشكلي ايجاد نمي‌كند . در بند پرت کردن , حركات صحیح سبب مي‌شود كه موها به بند گير كنند در نتيجه از ريشه كنده شوند , اين روش از روش‌هاي خيلي قديمي است كه خيلي از اشخاص در خانه و آرايشگاه از آن استفاده مي‌كنند . 


اين روش , روش نسبتا خوبي است و صرفا نكته‌اي كه هنگام بند پرت کردن بايد به آن دقت كرد اين است كه بند مورد استفاده حتما بايد تازه باشد تا بازدارنده انتقال بعضي بيماري‌هاي پوستي نظیر زگيل از فردي به شخص ديگر شود . بنابراين حتما اعتنا كنيد كه آرايشگر شما از بند تازه براي صورت‌تان استفاده كند . اين كه بند را ضدعفونی كند كافي نيست زیرا ابدا اصلی نيست كه بند استريل شود , با اهمیت اين است كه اين بند روي صورت شخص ديگري استفاده نشده باشد و سبب انتقال بيماري نشود . 


بعضي از خانم‌ها عادت دارا‌هستند بعداز بند يا حتي قبلی از آن , پوست صورت‌شان را با الكل بهداشتی پاك مي‌كنند , اين كار سبب مي‌شود كه ميكروب‌هاي روي پوست از بين بروند و پوست را استريل مي‌كند ولي به هيچ‌وجه التهاب پوست را كاهش نمي‌دهد و حتي در بعضي از اشخاص , مي‌تواند سبب ساز به‌وجود وارد شدن التهابات پوستي بيشتر نيز بشود و پوست را خشك كند . بنابراين توصيه نمي‌شود و استفاده از ژل‌هاي پس از تصحیح بيشتر توصيه مي‌شود .


ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به akhbarmohandesi است. | طراح قالب: آوازک