مزایا و معایب مزوتراپی

دوشنبه 27 شهريور 1396
Array
نسرین معین
112: تعداد بازدید

مزایا و معایب مزوتراپی 

مزوتراپی برای جوانسا   تجميل الانف

وست , از بین بردن لک‌های پوستی , از بین بردن لک‌های بارداری , لیفتینگ پوست , ذوب کردن سلولیت‌ها و چربی‌های طولانی تر و معالجه ریزش موی دلخواه است . 


مزوتراپی 

مزوتراپی چه می باشد و معالجه با این روش به چه شکل است؟ 


مزوتراپی عبارت است از وارد کردن گروهی از مواد فعال بیولوژیک با سوزن‌هایی دوچندان ریز به باطن پوست . این مواد میتوانند دربرگیرنده گونه های ویتامین , دارو ( مثل ماینوکسیدیل ) یا این که فاکتورهای پرورش ( مثل فاکتورهای پرورش انسولینی ) باشند . مزوتراپی نوعی روش درمانی تزریقی است که در تمام عالم , به‌خصوص فرانسه , کاربرد متعددی در درمان‌های زیبایی داراست . 
پس چرا این روش درمانی در کشور‌ایران چندان متداول نیست؟ 


متاسفانه تعداد مقاله‌های علمی که تاییدکننده کاربرد مزوتراپی در مورد پوست و گیسو باشند , کم است و به همین منظور خیلی از متخصصین پوست این روش درمانی را پذیرش ندارند , البته هنگامی ما به کنگره‌های فرنگی میرویم , می بینیم که در اروپا ( مخصوصا در فرانسه که به نوعی مهد درمان‌های زیبایی پوست به حساب می آید ) , این روش زیاد کاربردی و شایع است و هیچ‌کس راجع‌به اثر گذار بودن یا این که نبودن آن سوالی نمی‌پرسد , چون نسبتاً کلیه از تاثیر مثبت مزوتراپی آگاهی دارا‌هستند . 
مزوتراپی روش درمانی دائمی‌ است؟ 


خیر , این روش موقت است و مریض می بایست چند دفعه برای معالجه مراجعه نماید . معمولا فواصل تزریق در نوبت‌های نخستین کوتاه‌تر و در نوبت‌های آن گاه , طولانی‌تر خواهد بود . 


راجع به مزوتراپی موی تقارن زمانی هنگامی که از محلول‌های مطلوب برای تزریق استعمال شود , ریزش موی تا حد قابل‌توجهی کاهش پیدا مینماید و چه بسا گهگاه شاهد رویش دوباره گیسو نیز خوا هیم بود ; ولی در این باره نیز می بایست تزریق و معالجه , ‌ دنباله‌دار باشد . 
این روش عارضه ای نیز دارد؟ 


علاوه بر غیردائمی بودن این روش , به دلیل تزریق با سوزن‌های ریز دستی یا این که با دستگاه مزوگان , مزوتراپی مقداری نیز دردناک است . ضمن این که تکرار معالجه میتواند پاره ای خسته‌کننده باشد . اما این تکرار معالجه و تزریق برای محافظت اثر مزوتراپی درنهایت می تواند برای مریض سود مطلوبی داشته باشد . 


میزان پاسخگویی و عارضه ها مزوتراپی از شخصی به شخص دیگر متعدد است و قابل‌تشخیص نیز نیست . به عنوان مثال ممکن‌است معالجه لک‌ها با مزوتراپی برای یک مریض عالی و اثر گذار باشد و برای مریض دیگری خیر 

معمولا بعد از تزریق نیز مقداری تورم در منطقه تزریق و اطراف آن رخداد می‌ افتد . استفاده از ترکیب‌‌هایی که منجر ذوب شدن چربی‌ها میگردند , می تواند تورم بیشتری ساخت نماید . به همین علت برای مزوتراپی چربی‌ها و سلولیت‌ها میزان متعددی دارو در یک گردهمایی تزریق نمی‌کنیم , زیرا در غیر این صورت , مریض با ارتقا بیش تر از حد چربی خون مواجه می گردد و چه بسا احتمال دارد التهاب لوزالمعده یا این که پانکراتیت برای وی بوجود آید . علاوه بر اینها قابلیت و امکان دارااست مریض به مواد تزریقی حساسیت داشته باشد و در گیر واکنش‌های آلرژیک شود . 


از‌آن‌جا‌که مویرگ‌ها و پوست زیاد ظرافت در نزدیکی چشم‌ها موجود هست , در اثر مزوتراپی برای رفع سیاهی و لک‌های به دور دیده , کبودی بدور از توقع نخواهد بود . 
پیشگیری از پیدایش این حساسیت ها ممکن نیست؟ 


متاسفانه خیر چون تا‌وقتی‌که یک ماده را برای مریض تزریق نکنیم , نمی‌توانیم متوجه شویم که به آن آلرژی داراست یا این که خیر . ولی در شرایطی که خویش مریض بگوید بدنش به ماده خاصی مثل ماینوکسیدیل آلرژی دارااست , برایش تزریق انجام نخواهیم اعطا کرد . 
معالجه مزوتراپی برای کسانی با جنس پوست و مو خاصی پیشنهاد می گردد یا این که هر شخصی می تواند زیر درمان‌های زیبایی با این روش قرار بگیرد؟ 


خوشبختانه این روش برای تمام اشخاص با هر جنس پوست و مویی دلخواه است . اما مزوتراپی برای درمان‌های متعدد , پروتکل‌های متفاوتی دارااست , یعنی ترکیب‌ و میزان مواد مورد استفاده تزریقی برای هر مشکلی مختلف است . 
ادغام مواد تزریقی را خویش پزشکان تهیه و تنظیم می‌کنند؟ 


پزشکان می توانند خودشان مواد مختلفی نظیر ویتامین‌ها و داروها را با یکدیگر ادغام نمایند , البته تنظیم ترکیب‌های فراهم , دردسر ادغام داروها را از بین می برد و احتمال آلوده و کثیف شدن میکروبی مخلوط نیز به دستکم می رسد . این عمل برای پزشک معالج و مریض از لحاظ بهداشتی و تندرست , خوبتر و ساده‌تر است . 
بیشترین کاربرد و تاثیر مزوتراپی چیست؟ 


این روش برای جوانسازی پوست , از بین بردن لک‌های پوستی , از بین بردن لک‌های بارداری , لیفتینگ پوست , ذوب کردن سلولیت‌ها و چربی‌های بیشتر و معالجه ریزش گیسو دلخواه است . 
انجام مزوتراپی برای نواحی خاصی از پوست , خطرناک‌ یا این که ممنوع نیست؟ 


خیر . ولی میزان پاسخگویی و دلایل مزوتراپی از شخصی به شخص دیگر مختلف است و قابل‌تشخیص نیز نیست . به عنوان مثال ممکن‌است معالجه لک‌ها با مزوتراپی برای یک مریض عالی و اثر گذار باشد و برای مریض دیگری خیر .ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به akhbarmohandesi است. | طراح قالب: آوازک